Metalista.cz

Metalista.cz

Airbourne mění složení

Airbourne patří k nejlepším hard rockovým skupinám poslední doby. Za vzor si vzali rockové legendy jako AC/DC nebo Motorhead. Podle toho také vypadají jejich vystoupení, která jsou nabitá energií a dobrou náladou. To vše už je ale minulostí pro jejich kytaristu Davida Roadse, který se rozhodl nadobro opustit kapelu i svět rock’n’rollu jako takový.

Roads opustil skupinu v přátelském duchu, kvůli povinnostem vůči své rodině, jak uvedla kapela na své oficiální facebookové stránce (viz níže). „Jak zní přísloví: ‚můžete vzít chlapce z venkova, ale nikdy nevezmete venkov z něj‘, proto ti děkujeme za tvé výkony v kapele a přejeme hodně štěstí do života,“ tak zní rozloučení kapely se svým kytaristou.

V tom stejném příspěvku byla oznámena náhrada za Roadse, kterou bude dlouholetý přítel kapely Harri Harrison, jenž je podle prohlášení kapely „kytarista s pravačkou nadanou pro rock’n’roll“ a „zapadne do kapely jako dobře promazaný píst“.

Poslední rozloučení Davida Roadse zní „Mnoho díků všem fanouškům. Byla mi potěšení hrát s vámi po celé ty roky. Bylo úžasné být součástí této divoké jízdy s Airbourne. Díky!“

Zatím poslední počin Airbourne Breakin‘ Outta Hell vyšel v září minulého roku. Ve videu písničky It’s All for Rock n’ Roll byla dokonce kostra letadla používaná skupinou Motorhead při některých jejich koncertech.

To all Airbourne fans and friends we've got one Hell of an update for you!David Roads has decided to leave the band to…

تم نشره بواسطة ‏‎Airbourne‎‏ في 7 أبريل، 2017