Metalista.cz

Metalista.cz

Alter Bridge – The Last Hero

coverPátá řadovka od floridských Alter Bridge spatřila světlo světa 7. října 2016. Dvojice Tremonti-Kennedy nás v minulosti zásobovala kvalitním americkým rockem. A to Marc Tremonti stihl nahrát vlastní sólovku a Myles Kennedy také neotálel a pokračoval ve spolupráci s hvězdným kytaristou Slashem. Od novinky jsem proto očekával hodně.

Již úvodní skladba „Show Me A Leader“ začíná nenápadně, přesto přechází ke kvalitní kytarové vyhrávce a následně přitvrzuje. Skladba má neskutečný náboj a co si budeme povídat, úderný refrén. Tomuhle říkám pořádný otvírák. Následující „The Writing On The Wall“ neubírá na tempu. Textová stránka se zabývá globálním oteplováním, které je za velkou louží stále tématem číslo jedna. A kapela opět přichází s neskutečně chytlavým refrénem. Zato „The Other Side“ patří k těm vůbec nejtvrdším skladbám na albu a tak trochu již koketuje s vodami metalovými. Bezpochyby příjemné překvapení pro ty, kteří vyznávají tvrdší odnože rocku. Skladba „My Champion“ patří k těm nejvíce líbivým na celém albu. A bezpochyby by touto písní nepohrdlo leckteré rockové rádio. Alter Bridge mají přirozený talent k psaní hitů a tenhle je jeden z nich a zcela určitě se tato skladba objeví v koncertním setlistu. U skladby „Poision In Your Vains“ jsem zaregistroval, že kapela zde dokáže pracovat s tvrdostí kytar, ale to neznamená, že by to ubíralo skladbě na hitovosti. „Cradle To The Grave“ je skladba se silným textem a co více říct, od samého začátku až do konce Vám běhá mráz po zádech. Jeden z dalších adeptů do koncertního setlistu. „Losing Patience“ trochu ubírá na tempu, ale to neznamená, že ubírá na tvrdosti. U této skladby budete Mylesovi zobat z ruky. Jedná se totiž o neuvěřitelný příval amerického rocku. „The Side Of Fate“ mě příliš neoslovila, přesto se jedná o kvalitní skladbu. Za zmínku stojí kytarová práce Marca Tremontiho. A také změny dynamiky, které skladbě přidávají na rozmanitosti. „You Will Be Remembered“ mě zaujala již od samotného začátku, kdy jsem se nechal trochu zmást pomalým začátkem, skladba graduje fantastickým refrénem, který Vás donutí si s kapelou pobrukovat. „Crows On a Wire“ pěkně přitvrzuje a hned úvodní kytarový riff si zamilujete. Závěr alba uzavírají tři skladby „Twilight“, „Island Of Fools“ a titulní „Last Of Heroes“. Mě nejvíce zaujala titulní a poslední skladba alba, která se odlišuje od zbytku skladeb na albu a po právu se stala skladbou titulní. Myslím, že i pro kapelu samotnou je velkou výzvou, hráčsky i pěvecky zde kapela předvádí vynikající výkon.

Celkově se jedná o velmi zdařilé album. Kapela Alter Bridge patří k tomu nejlepšímu, co současná americká scéna nabízí. Oproti minulému albu „Fortress“ kapela dosti přitvrdila. Důkazem je také to, že kapela nezařadila na album jedinou baladu, jak jsme byli zvyklí v minulosti. V budoucnu se zcela jistě dočkáme dalších počinů a zcela určitě se máme na co těšit. Jenom škoda, že Američané stále míjejí Českou republiku, proto pokud budou čeští fanoušci chtít vidět Alter Bridge živě, budou muset vyrazit do ciziny. Snad to v budoucnu kapela napraví.