Metalista.cz

Metalista.cz

Takhle válí 12letý Tye s Korn

Metalovou veřejností poslední dobou prolétla zpráva o novém zastupujícím členovi známé kapely Korn. Jak možná víte, Korn je na svém turné po jižní Americe, ale jejich baskytarista Fieldy se nemohl zúčastnit, tak kapela poměrně nečekaně oslovila zatím ne moc známého hudebníka. Zastupující dvanáctiletý basák se jmenuje Tye Trujillo a jak napovídá jeho příjmení, má slavné kořeny. Je to totiž syn baskytaristy kapely Metallica Roberta Trujilla, který svůj talent očividně předal i synovi.

Mladý Tye byl ze začátku pro Korn možná riskantní volba, ale rozhodně se to vyplatilo. Obavy fanoušků o to, zda někdo jeho věku dokáže uhrát koncert s kapelou formátu Kornů, rozprášil už na první zastávce v kolumbijské Bogotě a všichni doufáme, že další koncerty budou už jenom lepší a lepší. Jeho pyšný otec se nechal slyšet, že sám nemůže věřit tomu, jak je Tye nadaný a ještě k tomu má stále tendence ke zlepšování a učení se novým kouskům, jak sám říkal ,,Je jako houba“.

Dosavadní kariéra Tye byla pouze jeho kapela The Helmets, která má podle všeho dost šancí stát se další legendou v metalovém světě. Dvanáctiletý muzikant budí obdiv nejen hudebními dovednostmi, ale také talentem na psaní songů pro The Helmets, jejíž texty ovlivňují kromě Metallicy i legendy jako Alice in Chains, nebo Tool.

Ale zpět k nadějnému Tyeovi. Ten je po otci metalistou do morku kostí. Kromě Metallicy poslouchá i Black Sabbath, Led Zeppelin, ale ovlivňuje ho i funková legenda James Brown. Navíc se nechal s The Helmets slyšet, že nenávidí pop music, protože zní pořád stejně, což nám dává naději do budoucna na klasický tvrdý metal v podání kapely The Helmets v čele s od Kornů vyučenou hvězdou Tyem Trujillem. Na novou tvorbu The Helmets po skončení turné s Korny se všichni těšíme a doufáme, že se tam co nejvíce projeví zkušenosti na turné nabyté.