Metalista.cz

Metalista.cz

Soilwork s novým bubeníkem

Švédských Melodic-Death metalový Soilwork opustil po 12 letech bicman Dirk Verbeuren. Na jeho post nastoupil teprve 25letý mladík z Dánska – Bastian Thusgaard.
Bastian se okamžitě stal plnokrevným členem a s kapelou se už těší na nadcházející festivalovou sezónu, při které navštíví kromě jiných i HellFest, Wacken nebo Bloodstock.

Na margo přijetí Bastiana za svého plnohodnotného člena se kapela vydřila takto:
Jsme nadšení z oznámení Bastiana Thusgaarda jako našeho stálého bubeníka. Jezdil s námi nejaký čas na turné a byla s ním radost spolupracovat. Sedí k nám hráčsky i jako člověk. Převzít post po Dirkovi muselo být pěkně těžké, ale Bastian opětovně dokázal, že je správný muž na správném místě.“ A jedním dechem dodáva:
„Ačkoli je mu teprve 25 let už se honosí vynikající technikou. Nemůžeme se dočkat až jeho schopnosti naplno projeví při psaní nového alba. Bude bestiální, o tom není pochyb. Máme toho ještě tolik co říct po hudební stránce a Bastian nám všem na této hudební cestě pomůže,“

Bastian k svému vstupu řekl:
Chci předně poděkovat všem, co jsou zapojení do SOILWORK za jejich vřelé přijetí a taky Dirkovi ta jeho vedení, podporu a schopnost inspirovat mladé bubeníky jako jsem já, aby investovali čas do tréninku. On je ten důvod, proč bylo posledních deset měsíců nejlepší muzikantské období v mém životě. Jsem poctěn, že můžu hrát s kapelou, na které jsem vyrůstal a která hrála klíčovou roli v mém hudebním životě,“

Podívejte se jak si mladý Bastian v březnu v Americkém Denvru poradil s písní
The Chainheart Machine“.